Ohlasy žáků na pořádané akce

V hodinách informatiky dostali žáci osmých ročníků za úkol zpracovat článek do novin o pořádaných akcích v rámci projektu a pocitech, které z nich měli, konkrétně o demonstrační jízdě a besedě se zástupci městského odboru dopravy a Policií ČR. Zde jsou úryvky některých z nich:

" Dne 21.9.2012 se žáci naší školy zúčastnili demonstrační jízdy po Hustopečích. Chtěli tím vyjádřit, že by se nemělo zbytečně jezdit auty, a místo toho se projet raději na kole, a naznačit, že takhle aspoň trochu zabráníme znečištění ovzduší."   (K.Charvátová, VIII.B)

" Demonstrační jízda městem se mi líbila. Doufám, že tato akce se bude opakovat i v příštích letech a donutí lidi nejezdit auty, když nemusí."   (F.Vlach, VIII.B)

" Byla bych ráda, kdyby se používala méně auta a více kola, aby jsme naši Zemi tak neznečišťovali. Možná kdyby se taková akce konala každý rok, k nějaké změně k lepšímu by mohlo dojít."  (D. Prokešová, VIII.B)

" Celá akce byla úspěšná a doufejme, že splní účel, který měla."     (Š.Krejčiřík, VIII.C)

" Nechceme, aby naše Země skončila v tmavé mlze, a proto jsme se rozhodli protestu zúčastnit a tak pomoci."    (E.Motáčková, VIII.C)

" Demonstrační jízda na kole měla dát najevo nesouhlas se zbytečným používáním aut. Nad tímto problémem by se měl zamyslet každý z nás, a tak aspoň něčím menším přispět. Např. se nevozit autem do školy, když to máme pár metrů. I taková snaha může podpořit cíl této demonstrace."          (A.Rohrerová, VIII.B)

" Po demonstrační jízdě a malé přestávce jsme vyrazili na besedu, kde nás čekali zástupci z odboru dopravy. Povídali nám o věcech z dopravy, které byly, jsou a budou důležité. Beseda byla zajímavá a přinesla nám odpovědi na spousty otázek. "     (M.Damborský, VIII.C)

" Na besedě jsem se dozvěděla hodně nových informací. Všechny otázky byly podnětné, a přestože besedy nemám moc ráda, tahle se mi líbila."    (S.Urbánková, VIII.C)

" Poté, co jsme demonstrovali za lepší ovzduší, jsme přešli do tělocvičny na besedu s Policií ČR. Ti si nemohli ani chvíli vydechnout, protože jsme je zasypávali množstvím otázek. Beseda se mi moc líbila. "    (J.Blaurock, VIII.C)

" Beseda se povedla a žákům se velmi líbila."    (N.Šumská, VIII.C)