KVĚTEN

Květen

Protože jsme deváťáci  a na škole jsme nejstarší a nejšikovnější, dostali jsme za úkol zavěsit vyrobené ptačí budky.  V hodinách pracovních činností je sestavili žáci sedmých tříd.

Na začátku května jsme s paní učitelkou Frankovou a za asistence pana ředitele Patloky  zavěsili dvě budky do našeho sadu a tři budky v okolí školy.  Snažili jsme se je umístit tak, aby byly dva až čtyři metry vysoko a nejméně 20 metrů od sebe. Aby  vletový otvor směřoval na jihovýchod, nám doporučil pan školník, od kterého jsme dostali pomůcky k zavěšování, žebřík, drát a kleště.

Je možné, že jsme budky zavěsili příliš pozdě na to, aby se tam ptáci uhnízdili, přesto je budeme pozorovat. Pokud se budky nedočkají obyvatelů letos, určitě se to podaří příští rok. Je nám líto, že my, deváťáci, v Dědově sadu už nebudeme trávit hodiny přírodopisu. Doufáme, že se ostatním ročníkům bude učebna líbit.

Zapsala: Nela Vetýšková a Eliška Vrbová   9.B

V dubnu jsme zasadili keře a celý květen se staráme, aby měly dostatek vláhy. Pokud neprší, chodíme do sadu a keře zaléváme. Všechny se nám ujaly, dokonce rýbíz a angrešt  vykvetly a mají nasazeno na plody. Kvetl i zlatý déšť a teď v květnu šeřík. Vyfotili jsme meruňku plnou květů.

Zapsala: Natálie Plísková a Radim Horák 6 .A