ŘÍJEN

Říjen

Již několikátý měsíc pracujeme na vybudování a zkrášlování Dědova sadu. Tentokrát jsme dokončili výrobu informačních cedulek, které jsme umístili ke každé dřevině. Deváťáci v hodinách praktik z přírodopisu sestavili text, který všem řekne něco málo o dané dřevině. Ten jsme nalepili na každou cedulku. Přes zimu cedulky ze sadu odstraníme, aby nám déle vydržely, a na jaře je opět přidáme ke dřevinám.  Zvědavci, kteří by chtěli vědět, které stromky a keře v sadu máme, se mohou podívat do vitríny, kde je plánek vysázených dřevin.

Jsme velice rádi, že do slavnostního otevření sadu nám stolařství Čukan stihlo vybudovat k lavicím a stolům krásnou pergolu. Prostředí, ve kterém se příští rok budeme učit, se o hodně zlepšilo.

Oficiální zahájení Dědova sadu se uskutečnilo v pátek 25. října 2013. Pásku přestřihli pan místostarosta Libor Sadílek a ředitel naší školy pan Patloka. Vše proběhlo před kamerou Hustopečské televize. Naše třída 8. A zde měla pro žáky 1. i 2. stupně připravenou řadu aktivit, např. frotáž kůry stromů, určování obilovin, přiřazování plodů a listů stromů, určování keřů podzimní přírody, poznávání hlasů ptáků. Hlavním úkolem bylo, aby si žáci všimli a zapamatovali, které keře a stromy v sadu rostou. To si osvojili při jedné z aktivit. Přišli se na nás podívat i děti z mateřské školy.

Zapsali: Šárka Cigánková, Stela Pelikánová a Mirek Vodák z 8.A