ÚNOR

Únor

      Jak už bylo zjištěno, některé stromy v sadu byly ve špatném stavu. Jednalo se o dvě třešně a jednu meruňku, které byly tento měsíc vykáceny. Kácení provedli naši páni školníci a nechali jen vysoký pařez, na který bude připevněna deska pro stoly přírodní učebny.

     Na jejich místo a v okolí budou vysázeny užitkové a okrasné keře, o kterých se učíme v hodinách přírodopisu, proto jsme si je samy vybrali. Do sadu bychom rádi příští měsíc vysadili: rybíz červený, bílý a černý, angrešt, maliník, černý bez, růži šípkovou, trnku, ptačí zob, zlatici, šeřík. Na plodech některých dřevin si pochutnáme my, ostatní plody zbydou pro ptáky na zimu.

      Našim úkolem v tomto měsíci bylo zjistit, jak se takové keře sadí. Na internetu jsme našli informace, kterých se budeme řídit. 1. Vykopeme dostatečně velkou jamku, asi dvakrát větší než je bal rostliny. Zem nakypříme. 2. Zeminu smícháme se zahradním substrátem. 3. Nakypříme kořeny rostliny, případně zastřihneme. 4. Do jamky vložíme rostlinu, zasypeme zeminou, udusáme, do zvlášť vyhloubené jamky zalijeme. 5. Pokud bude potřeba, zpevníme kůlem.

      Dalším úkolem, který dostali kluci, bylo najít informace o ptačích budkách. Hledali takové, aby jejich rozměry vyhovovaly námi pozorovaným ptákům. Budky co nejdříve začnou vyrábět žáci v pracovních činnostech pod vedením pana učitele Klabusaye. Informace zjišťovali na internetu i v literatuře a předali je panu učiteli. Už se těšíme, až je půjdeme společně pověsit. Musí to být brzy na jaře, aby se nám tam uhnízdili první ptáci.

 

Zapsala: Veronika Pražáková a Zuzka Ptačovská 7.A