ZÁŘÍ

Hned na začátku září kluci z osmičky zkontrolovali a vyčistili ptačí budky. Mirek Vodák šplhal po stromě jako veverka a do každé budky nakukoval. Bohužel se žádná nestala domovem pro ptáčky, snad příští jaro. Na jednom stromě před školou ale našel na větvi hnízdo se skořápkou. Nepoznali jsme, čí hnízdo to bylo.

Holky tento měsíc vytvořily nástěnku. Na školní chodbu i do vitríny v Dědově sadu umístily fotky z prací na budování naší školní učebny. Nafotili jsme je během celého roku stavby a ukazují všechny provedené práce. Od kácení nemocných stromů, vysazování nových keřů, vyvěšování ptačích budek, až po budování zpevněné plochy.

Fotky za tímto článkem ukazují, jak nám keře, které jsme zasadili v dubnu, rostou.  Proto si paní učitelka Franková znovu vybrala nás, letošní sedmáky, pro výsadbu dalších nových keřů a stromů. V pátek  27. září třída 7.A vyrazila vysadit borůvky, brusinky, kiwi, goju, jeřabinu červenou , jeřáb černý, švestku, jabloň, dřín a malinoostružinu. Tentokrát nám to šlo ještě lépe než v loňském školním roce a zase se máme o co starat.

Plánek dřevin v Dědově sadu každému ukáže, kde který strom nebo keř roste. Vytvořili ho osmáci v hodinách praktik z přírodopisu a umístí ho do vitríny v učebně. Plánek máme i pro jiné dřeviny v okolí školy.

Pokud nám počasí bude přát, slavnostně otevřeme učebnu Dědův sad v pátek  25. října. Přijďte se podívat. Pokud vám to nevyjde, dočtete se  o akci  příští měsíc.

Zapsal: Radim Horák a Dominik Hájek ze 7.A.