Projekt "Na kole za lepším ovzduším"

Základní informace o projektu

Projekt je zaměřen hlavně na zmapování způsoby dopravy žáků do školy a následně na podporu ekologických způsobů dopravy (chůze, kolo).

Na základě dotazníkového šetření byla v červnu spočítána zjednodušená ekologická stopa každé třídy a celé školy. Díky akcím projektu by měli žáci pochopit, že naše planeta není bezedná a současným způsobem života si ji dobrovolně poškozujeme a znečišťujeme. A šetrný způsob dopravy je jedním ze způsobů, jak může ovlivnit životní prostředí každý z nás.

Proto bude v září vyhlášená soutěž "Jak snížit ekologickou stopu třídy" a žáci by sami měli popřemýšlet, zda mohou svůj způsob dopravy do školy změnit k lepšímu. Jestli se jim to podaří, uvidíme v listopadovém dotazníkovém šetření. Tři nejlepší třídy, kterým se podaří snížit ekologickou stopu, budou odměněny. Přejeme všem hodně štěstí!