Výlet do Brna- 5.A a 5.C

Výlet do Brna byl skvělý. Ráno o půl osmé jsme odjížděli od školní jídelny. Do Brna jsme dojeli o půl deváté k Janáčkovu divadlu. Tam na nás čekala paní průvodkyně. Zavedla nás do centra Brna a povídala nám různé zajímavosti. Pak jsme šli na hrad Špilberk, byl to sice trochu kopec, ale zvládli jsme to. Prohlédli jsme si podzemní vězení - Katakomby. Po Špilberku hurá na náměstí Svobody. Tam jsme měli rozchod asi 90 minut. Byli jsme ve dvojicích nebo vícečlenných skupinkách. Většina šla doplnit zásoby jídla a pití do McDonaldu, KFC, do Špalíčku. Potom si každý zvolil svůj program, zmrzka, nákup trička a nebo potěšit duši koupením blbinek z Tigeru. Bylo to opravdu SUPER. Následovala jízda na Brněnskou přehradu. Nastoupili jsme na parník a už sledovali vodu v přehradě. Vystoupili jsme na travnatý pozemek, kde jsme se usadili, někteří namočili nohy, pohráli si na hřišti a občerstvili v restauraci. Představte si - voda s ledem zadarmo. Cestu zpět jsme měli jít pěšky, ale paní učitelka se nad námi slitovala a jeli jsme opět lodí. Fajn! A tak jsme šťastně vystoupili z parníku a nastoupili do autobusu domů. Hezký den to vskutku byl.

Žáci 5.C