2. místo v krajském kole v minikopané

3. května se Blansku konalo krajské kolo v minikopané chlapců. Mezi osmi nejlepšími týmy
v kraji nechyběla ani naše škola. Los nám určil skupinu A, kde jsme se postupně střetli
s pořadatelem turnaje ZŠ Blansko, kterou jsme porazili 2:0, následovalo utkání proti ZŠ Prosiměřice, které jsme porazili také 2:0. Poslední zápas ve skupině nás čekal proti ZŠ z Kyjova, zároveň to bylo velmi důležité střetnutí o 1. místo ve skupině, které by nám zaručilo v semifinále lepší pozici.
To se povedlo a vyhráli jsme ho 4:1!
Hoši byli plní euforie a v semifinále si hodně věřili na silný tým z Boskovic. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, přežili jsme několik šancí soupeře a ke konci poločasu jsme šli do vedení 1:0. Na začátku druhého poločasu jsme zuby nehty ubránili velký nápor soupeře, kde nás podržel skvělými zákroky brankář Čížek. To nás nakoplo, přidali jsme dvě branky a mohli slavit postup
do finále. Tam už nás čekala ZŠ Bednářova z Brna, která měla v sestavě několik hráčů ze Sparty Brno. I tak jsme s nimi odehráli důstojné utkání, v kterém jsme nakonec favorizovanému týmu podlehli.
Nezbývá, než našim chlapcům poděkovat za výbornou reprezentaci školy i města a doufáme,
že v dalším ročníku na tento skvělý úspěch zdárně navážeme.

Sestava naší školy: Michael Křivák, Lukáš Hovězák, Šimon Kudláček, Michal Šibíček, Jan Čížek, bratrské duo Adam a Dominik Eliášovi, Tomáš Kovařík, Šimon Cigánek, Adam Knápek, Jiří Straka

Hlavní trenér: Mgr. Jiří Unger
Asistent: Mgr. Martin Klabusay

Text a foto: Mgr. Martin Klabusay
(fotografie jsou uveřejněnéve školní fotogalerii)