Vzdělávací aktivity

• Učební plán (týdenní časová dotace vyučovacích hodin v jednotlivých ročnících) je stanoven ve školním vzdělávacím programu.
  • Do učebního plánu jsou od 7.ročníku zařazovány povinně volitelné předměty s různým zaměřením tak, aby si žáci mohli vybrat předměty podle svých zájmů a zaměření. Zpravidla jsou žákům nabízeny následující povinně volitelné předměty :
    • konverzace v německém nebo anglickém jazyce,
    • seminář a praktika z přírodovědných předmětů (chemie, přírodopis),
    • seminář ze společenskovědních předmětů,
    • základy administrativy (psaní na PC všemi deseti),
    • technické činnosti, kovářství,
    • sportovní hry,
    • vaření, cukrářství ap.
    • sportovní hry
  • Jako nepovinné předměty nabízí škola pro žáky zpravidla (nabídka se každoročně upravuje):
    • náboženství,
    • výtvarný kroužek,
    • divadelní kroužek,
    • aj.
  • Dle možností a zájmu žáků poskytují vyučující tzv. doučování.
  • Škola je od roku 1997 členem “Asociace českých daltonských škol”. Členství přináší škole možnosti setkávat se s novými metodami výchovně vzdělávací práce, ty si osvojovat a v případě použitelnosti je vnášet i do každodenní praxe.
  • Výrazná péče je na škole věnována žákům se specifickými poruchami učení (dyslexie, dysortografie, dyskalkulie atd.); škola velmi úzce spolupracuje s odbornými pracovníky pedagogicko-psychologických poraden, SPC v Brně, OSPOD atd.
  • Ve škole pracuje školské poradenské pracoviště jehož členy jsou
    • školní psycholog,
    • speciální pedagog,
    • výchovní poradci,
    • metodik prevence patologických jevů.
  • Ve třídách, kde jsou integrovaní žáci s výraznými poruchami učení nebo chování pracují asistenti pedagoga.
  • Intenzivní péči věnují všem žákům výchovné poradkyně jak v oblasti výukových potíží, tak i při výběru dalšího studia (tzv. volba povolání - u vycházejících žáků).
  • Značná pozornost je věnována protidrogové prevenci (besedy, semináře, protidrogový program školy atd.).
  • Jako jedni z mála v regionu nabízí naše škola výuku anglického jazyka už od prvního ročníku.