Vzdělávací aktivity

• Učební plán (týdenní časová dotace vyučovacích hodin v jednotlivých ročnících) je stanoven ve školním vzdělávacím programu.
  • Do učebního plánu jsou od 7.ročníku zařazovány povinně volitelné předměty s různým zaměřením tak, aby si žáci mohli vybrat předměty podle svých zájmů a zaměření. Zpravidla jsou žákům nabízeny následující povinně volitelné předměty :
    • konverzace v německém nebo anglickém jazyce,
    • seminář a praktika z přírodovědných předmětů (chemie, přírodopis),
    • seminář ze společenskovědních předmětů (dějepis),
    • základy administrativy (psaní na PC všemi deseti),
    • technické činnosti,
    • sportovní hry.
  • Jako nepovinné předměty nabízí škola pro žáky zpravidla (nabídka se každoročně upravuje):
    • náboženství,
    • individuální logopedickou péči,
    • literárně dramatickou výchovu,
    • pohybové a sportovní aktivity,
    • konverzaci v německém nebo anglickém jazyce
  • Škola je od roku 1997 členem “Asociace českých daltonských škol”, dosud jako jedna z mála v Jihomoravském kraji. Členství přináší škole možnosti setkávat se s novými metodami výchovně vzdělávací práce, tyto metody si postupně osvojovat a vnášet je do každodenní praxe.
  • Výrazná péče je na škole věnována žákům s poruchami učení (dyslexie, dysortografie, dyskalkulie atd.); škola velmi úzce spolupracuje s odbornými pracovníky místní pedagogicko-psychologické poradny a logopedické ambulance.
  • Ve škole je zřízeno školské poradenské pracoviště jehož členy jsou
    • školní psycholog,
    • speciální pedagog,
    • výchovní poradci,
    • metodik prevence patologických jevů.
  • Ve třídách, kde jsou integrovaní žáci s výraznými poruchami učení nebo chování pracují asistenti pedagoga.
  • Intenzivní péči věnují všem žákům výchovné poradkyně jak v oblasti výukových potíží, tak i při výběru dalšího studia (u vycházejících žáků).
  • Značná pozornost je věnována protidrogové prevenci (besedy, semináře, protidrogový program školy atd.).
  • Jako jedna z mála škol nabízí naše škola výuku anglického jazyka už od prvního ročníku.