2.A a 2. B - fotografie z výletu do ZOO v Hodoníně

Tento školní rok začali žáci druhých tříd netradičně, a to školním výletem. Cílem byla ZOO Hodonín, kde byla domluvena prohlídka společně se vzdělávacím programem Život šelem.

Celý program měl dvě části. Jedna část se odehrávala v areálu zoologické zahrady. Tam děti společně s paní ošetřovatelkou prošly téměř všechny v zahradě žijící šelmy. A zajímavosti? Největší novinkou pro děti bylo, že ony krásné, roztomilé surikatky patří mezi pěkně dravé šelmy. Tygr v kleci? Toho bylo dětem nejprve líto. Paní ošetřovatelka jim ale vysvětlila, že by byl nebezpečný pro tygří mláďata, která byla ve výběhu se svou matkou, a proto to tam musí chvíli vydržet. A bílého lva viděti? V Africe se říká, že když se objeví bílý lev, znamená to neštěstí. Druháčci viděli bílého lva i lvici, ale doufáme, že to přísloví u nás neplatí !

Druhá část programu byla v učebně. Zde byla odprezentována interaktivní půlhodinka, kdy se děti seznámily se šelmami již vymřelými i u nás žijícími. Soutěžilo se v poznávání zvířat po hlase, pohladili si jezevčí kožešinu, dozvěděli se, jak zahnat kunu z domu.

Po pauze na svačinu následovala prohlídka celé zahrady a zadovádění si na hřišti.

Při odchodu ze ZOO nás doprovázel silný lví řev, asi nám říkal ve své řeči „Na shledanou!“

A víte jak na tu kunu? To stačí mít pár tygřích bobků, nasypat je na půdu domu a kuna je pryč. Že nemáte? Tak postačí i psí, zkrátka od větší šelmy, než je kuna. Ona si to očichá, lekne se a uteče.