3. A,B - Jak jsem přišel na svět

Když děti doma položí tuto otázku, mnohým rodičům se zježí vlasy na hlavě a neví, jak co nejlépe odpovědět. Mnozí také spoléhají na to, že se to nějak samo vyřeší nebo se toto téma naťukne ve škole. My jsme nelenili a v duchu hesla „Štěstí přeje připraveným“ jsme třeťákům do školy pozvali lektorku z Etických dílen Mgr. Elišku Krmelovou. Ta dětem velmi citlivě, s humorem, ale zároveň pravdivě odpověděla nejen na jejich všetečné otázky, ale také je provedla tajemstvím opředeným příchodem dítěte na svět. Děti tak byly bez zbytečných podrobností seznámeny s tím, jak je to s láskou – co vše k ní patří, jak si ji můžeme dokazovat, jak ji máme opečovávat. Jak se miminko u maminky v bříšku vyvíjí, jak je velké v jednotlivých měsících, co je pro ně dobré a co ne. Vyzkoušeli si s taškami na břiše, jak se těhotné ženě zavazují boty, vyklízí myčka. Připomněli si nejen pravidla slušného chování, ale především potřebu úcty k sobě samým i svým blízkým. Jak říkala dětem paní Eliška, každé početí je velký zázrak, ať už od přírody nebo od Boha, každé dítě je originál, každé by mělo cítit lásku kolem sebe a umět lásku také dávat.

„Mami, tati, děkujeme, že nás máte! Máme vás rádi.“

Vaše děti ze 3. AB.