3.B - JIŽNÍ AMERIKA – INKOVÉ

Kdo to byli Inkové, jak žili, jaké plodiny pěstovali a jaká zvířata chovali? Na všechny tyto otázky se pokoušely odpovědět děti ze 3. B. A nebylo to vůbec jednoduché. Kromě klasického plnění úkolů z češtiny a matematiky s inckou tematikou se museli také popasovat s vyhledáváním informací na internetu. Někomu to šlo lépe, pro někoho bylo velmi těžké v textu vyhledat jen to nejnutnější. Určitě se jim ale tyto zkušenosti budou hodit a příště se s tím popasují mnohem lépe!  Záhadné obrazce na planině Nazca naopak žádnou překážku nepředstavovaly a děti si s osově souměrnými obrázky poradily velmi dobře. A co vy, věděli jste, že např. brambory, kukuřice, rajčata a maso z morčat patřily do běžného jídelníčku dávných Inků?