4. A - Škola v Přírodě

První týden v říjnu vyjela třída 4.A na školu v přírodě do Kuklíku na Vysočině. Ubytovali jsme se v malém útulném penzionu Kukla. Kolem nás jen louky, lesy a málo frekventované cesty. Počasí nám vyšlo.

Každý den jsme vyráželi na vycházky. Poznávali jsme stromy, rostliny, houby a živočichy ve zdejších lesích a na zdejších loukách. Hráli jsme různé poznávací i zábavné hry. Plnili jsme různé úkoly, vyhledávali všelijaké přírodniny a učili se správnému chování v přírodě. Při stavbě lesních domečků zafungovala dobře naše fantazie. Všude kolem nás jsme nacházeli houby – jedlé i nejedlé.

Zašli jsme také ke chráněné lípě, která měřila v obvodu 893 cm. Celou lípu obejmulo 15 dětí. Lípa byla uvnitř vykotlaná a vešlo se nás tam několik najednou.

Večer jsme v klubovně hráli supr hry. Moc jsme se pobavili. Psali jsme si i deníky. Nezapomněli jsme poslat pohlednici z Kuklíku rodičům.

Pobyt uběhl jako voda a my jsme se ve zdraví a v pořádku vrátili domů.

paní učitelka Ivana Strachová