5.B - Výlet na Pálavu

Ve středu 10. dubna se naše třída vypravila na Pálavu. Pozvala nás třída ze školy z Dolních Věstonic a dělala nám průvodce. Jako doprovod s námi byla paní vychovatelka Gajdová, naše třídní učitelka Šebestová a samozřejmě i paní učitelka věstonické třídy – Zdena Hrabcová. Na rozdíl od věstonické třídy jsme byli početnější.

Na začátek si pro nás třída připravila krátké vyprávění o Horních Věstonicích u majestátní lípy. Nejprve jsme vystoupili ke skále Martince, kde byl připraven další malý projekt. Následně jsme šli dál až k vysokému balvanu na okraji skály, na který jsme všichni vylezli a kochali se krásou Pálavy. Poté jsme se s malými přestávkami dostali až na nejvyšší vrchol Pálavy – Děvín (550 m nad mořem). Potom jsme šli kousek z kopce až ke zřícenině Děvičky, kterou jsme celou prolezli.

Po svačině jsme šli už jen z kopce, fotili si různé druhy květin a kochali se. Došli jsme do Dolních Věstonic, kde nám Věstonická třída ukázala jejich školu. Byla moc hezká - nové počítače, výtah a dobré vybavení.

Pak už jsme ale museli na autobusovou zastávku a čekali na autobus, který nás odvezl do Hustopečí. Večer, když jsem šla spát, říkala jsem si: "Tak tenhle výlet bych nevyměnila za nic."

Ze slohové práce Zuzany Halmové, žákyně 5.B, ZŠ Hustopeče Komenského 2