6. až 9. ročník - Organizace vyučování od 8. 6. 2020 - informace pro rodiče a žáky

Vláda ČR na svém jednání dne 25. května 2020 schválila možnost realizace občasných vzdělávacích a socializačních aktivit pro žáky druhých stupňů základních škol, žáků středních a studentů vyšších odborných škol mimo závěrečné ročníky, a to v období od 8. do 30. června 2020.

Tyto podmínky byly následně 27. května ještě upřesněny a částečně i pozměněny.

Obecný závěr

Jedná se o možnost (nabídku) pro školy, přičemž je na konkrétních personálních, materiálních a prostorových podmínkách každé školy, zda této možnosti využije, v jakém rozsahu a jakým způsobem. Nepůjde tedy o fungování v obdobném režimu, jako je tomu u 1. stupňů základních škol, ale spíše o možnost konání konzultací či třídnických hodin.

Pokud nebude v personálních a prostorových podmínkách školy toto zajistit, není povinností školy tyto aktivity realizovat.

Účast žáků bude dobrovolná a nemusí se jednat o každodenní provoz.

----------------------------------------------------

Stanovisko ředitele školy

Vzhledem k aktuálně probíhající výuce 1. stupně v prostorách školy nelze v uvedeném termínu z kapacitních a hygienických důvodů zajistit pravidelnou výuku pro žáky 6. až 9. ročníku

• Stále buide probíhat distanční výuka
  • Od 8.6. do 18.6.2020 se budou navíc konat tzv. konzultace
  • Předpokládá se konání třídnických hodin v týdnu od 22. 6. do 25. 6. 2020

Bližší informace týkající se:

- hodnocení prospěchu žáků za 2. pololetí

- termínu postupného ukončování distanční výuky

- termínu odevzdávání učebnic a předávání šatních skříněk

- způsobu vydání závěrečného vysvědčení atd.

byly odeslány rodičům a žákům 2. stupně prostřednictvím Edookitu 27. 5. 2020.

Další upřesňující zprávy budou odesílány žákům 2. stupně a jejich a rodičům průběžně v následných dnech - opět do Edookitu.

Mgr. Jaroslav Vysloužil - ředitel školy