7.A - Předání sponzorského daru útulku opuštěných zvířat v Bulharech

Žáci 7.A zorganizovali ve spolupráci se svoji třídní učitelkou a asistentkou pedagoga 9. prosince 2021 ve škole burzu knih. Veškerý výtěžek z této akce se rozhodli předat formou sponzorského daru útulku opuštěných zvířat v Bulharech.

V den vydávání vysvědčení za 1. pololetí šk. roku 2021/22 se tak sedmáci vydali předat svůj novoroční dar osobně přímo do Bulhar. Od paní majitelky se na místě dozvěděli základní informace o provozu zařízení, o tom jak se pes do útulku dostane, o možnosti adopce a spoustu dalších zajímavostí. Poté si všichni prohlédli vnitřní zařízení psince.

A co se do Bulhar pejskům vlastně dovezlo? Za získaných 12.000 Kč bylo pořízeno celkem 130 kg kvalitního krmiva pro psy. A aby toho nebylo málo, dodavatel psích granulí, firma JK animals, poslala navíc dalších deset pytlů jehněčího s rýží.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na realizaci tohoto ušlechtilého činu.