8.B a C - exkurze do ISŠ automobilové v Brně

V pátek 7.6. absolvovali chlapci z 8.B a 8.C exkurzi na ISŠ automobilové v Brně, která je příkladem moderní a nadstandardně vybavené školy. Žáci z naší školy byli pozváni, aby na vlastní oči viděli, jaké mají možnosti technického studia a také proto, že automobilová škola přímo spolupracuje a je podporována hustopečskou firmou Agrotec.

Exkurze u žáků vzbudila velmi pozitivní ohlasy. Seznámili se s 3D tiskem, závodními RC modely s vodíkovým pohonem, konstruovanými studenty školy. Sestavili si také vlastní svítilny dle návodu. S velkým zájmem a nadšením se organizátoři potkali, když žákům nabídli projížďku nákladním vozem, elektromobilem, jízdu na trenažeru, a hlavně žákům umožnili, aby si zkusili sami řídit osobní automobil.

Žáci si mohli vyzkoušet své schopnosti při testu barvocitu, motorické dovednosti při demontáži a zpětné montáži dílu motoru, orientaci ve virtuální realitě a spoustu dalších technických cvičení.

Pro velký zájem a úspěch jsme se domluvili s organizátory, že se tato exkurze bude pravidelně opakovat. Byla nám také nabídnuta pomoc ze strany kolegů z ISŠ - například při zavádění 3D tisku, ale též i s jinými technickými problémy.