Anglické divadlo ,,John a Mary"

Jako v loňském školním roce, tak i tento rok k nám zavítali herci z Divadelního centra Zlín.
Připravili si pro nás pohádku „ O Jeníčkovi a Mařence“. Jak už jsme u tohoto divadelního spolku zvyklí, nejednalo se o klasickou pohádku vyprávěnou v češtině.  Pohádka byla pojata moderně
a poučně.
Místo Jeníčka a Mařenky na nás čekal John a Mary, místo vypravěče se nám představil prodejce supermoderních hraček – robotů Mário a místo češtiny nás po celou dobu představení provázela angličtina.
Pohádka byla vtipná, angličtina srozumitelná, prokládaná českými větami. Děti si tak nejen obohatily slovní zásobu, ale mnohé si zvýšily i své  sebevědomí tím, že daným jednoduchým větám rozuměly. Do příběhu byla   nenásilně zahrnuta i důležitost kamarádství a dobrých sourozeneckých vztahů.

Představení se nám moc líbilo a už se těšíme na příští rok !