Školní uniformy - AVP 9. roč.

Školní uniformy - ano či ne?
A opět jsme v hodinách Angličtiny v praxi mohli využít poznatků z podzimního poznávacího zájezdu do Anglie: tentokrát jsme u tématu Nákupy oblečení narazili na problematiku školních uniforem.
V Anglii je to zcela běžná věc, v naší republice nosí žáci uniformy do školy jen opravdu velmi zřídka.
Navrhli jsme tedy pár školních uniforem v několika variantách (různé materiály, letní a zimní verze,
pro chlapce i pro dívky), dopodrobna je popsali a pak už se rozběhla živá debata o tom, zda je žáci naší školy budou od příštího školního roku nosit či ne. Protože jsme se nedokázali dohodnout, skončila celá kauza v soudní síni, kde si soudkyně vyslechla obě strany s jejich argumenty pro i proti, byly jí předloženy petice, možnosti financování a také ji svědci seznámili se svými argumenty. Obě strany si snažiy prosadit svůj názor a soudkyně si dokonce jednou musela zjednat klid svým soudcovským kladívkem.
A závěr? Slavný soud prozatím nedošel k jednoznačnému rozhodnutí, doporučil oběma stranám ještě shromáždit další informace a jednání bylo odročeno na neurčito, což znamená, že školní uniformy na naší škole prozatím neuvidíte.

Fotografie jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.