Batůžky jdou do světa!

Batůžkový projekt na Komendě je u konce. Ještě před uzavřením škol zorganizovali žáci ze školního parlamentu zapojení naší školy do Batůžkového projektu. Jde o projekt organizace Mary’s Meals: http://www.batuzkovyprojekt.cz/ , která se zabývá potravinovou pomocí v nejchudších oblastech světa. Batůžky jsou takovým doplňkovým projektem, ve kterém mohou naši školáci poslat africkým žákům batůžky plné školních a hygienických potřeb.

Koncem února žáci školního parlamentu projekt představili ve třídách a pokusili se pro tento zajímavý projekt nadchnout své spolužáky. To se povedlo a do sbírání věcí do batůžků se zapojila většina tříd. Každý batůžek musí být naplněný podle přesně daného seznamu a určený pro dívku či chlapce v určitém věku. Žáci školního parlamentu usilovně pracovali na doplňování a označování batůžků. Vpadlo nám do toho uzavření škol, ale díky pomoci školních asistentek jsme zvládli vše připravit.

Nakonec se povedlo kompletně naplnit 33 batůžků. Tento týden si je odvezli pracovníci organizace Mary's Meals do Brna, kde budou ještě chvíli čekat, než se vypraví na cestu do Afriky. Jejich cestu budeme jistě sledovat a dáme vám vědět. Děkujeme všem, kteří se na projektu podíleli!

Hana Forejtníková – koordinátorka školního parlamentu