Dobronauti v naší škole

Už druhým rokem jsme se pustili do výcviku agentů Dobronautů. V prvním pololetí intenzivní výcvik absolvovali žáci 5.A a 5.B. V sedmi vyučovacích hodinách postupně zkoušeli řešit různé modelové konfliktní situace, učili se, jak takovým situacím předejít nebo jak vhodně zasáhnout a pomoci. Jako Dobronauti jsou teď všímavější ke svému okolí a mají více odvahy a vědomostí ke správné pomoci.

Dobronauti:

Zpátky v čase je preventivní program zaměřený na rozvoj sociálních dovedností, zvládání konfliktních až krizových situací ve třídách. Cílem je naučit děti způsoby, jak dobře zvládat konflikty v různých rolích, situacích a fázích konfliktu, a podpořit je v ohleduplnosti, všímavosti a akceschopnosti. Jde o ucelený program prevence šikany a agrese. Žáky 5.A a 5.B jím provedla naše školní psycholožka a speciální pedagožka.