Harry Potter week na Komendě

Na tři dny (od 2.5) se naše škola proměnila v slavnou školu čar a kouzel z knih a filmů o Harry Potterovi.

Žáci druhého stupně si v předstihu vyráběli kostýmy, výzdobu a kouzelnické hůlky. Losováním se pak rozdělili do čtyř kolejí pojmenovaných stejně jako ve škole čar a kouzel v Bradavicích - Havraspár, Mrzimor, Nebelvír a Zmijozel. V průběhu tohoto týdne pak ve výuce sbírali body pro své koleje.

Učitelé si kromě parádních kostýmů připravili také tematické aktivity do vyučování a spravedlivě přidělovali body. O dění ve škole pravidelně informoval denník Denní věštec, podobně jako v kouzelnickém světě Harry Pottera. Celý týden vyvrcholil vyhlášením nejlepších kostýmů (Šimon Lízal, Klára Grůzová, Julie Valová) a v dramatickém finále i vítězné koleje, kterou se stal Zmijozel.

Žáci i učitelé hodnotili tuto akci velmi pozitivně a věříme, že si ji na Komendě ještě někdy zopakujeme.

Děkujeme především žákovi 9.A Šimonovi Charouškovi, který celou akci vymyslel, naplánoval a svým nadšením přiměl učitelský sbor k tomu, aby mu Harry Potter week pomohli zrealizovat.