Holubník má letos narozeniny - 100 let

Naše škola - "HOLUBNÍK" - má letos narozeniny.

Před 100 lety v roce 1921 byla otevřena. Nastoupilo do ní 1. září celkem 153 žáků. Zajímavostí bylo, že zde nebyly záchody, protože je projektant vůbec nenavrhl. Děti chodily tedy na tzv. suché záchody do přízemí. To by se dnešním dětem asi moc nelíbilo. Ve škole se topilo dřívím a uhlím. V každé třídě se přikládalo do kamen, aby bylo dětem teplo.

Do školy chodily děti na ráno a na odpoledne. Někdy se učily až do půl šesté večer. A kolik žáků bylo tehdy v jedné třídě? Dokonce až třicet sedm!

Ve sklepě byla tělocvična a v prostorách dnešní šatny bydlel školník.

Velké opravy se budova „holubníku“ dočkala v letech 1968-1969. Byly postaveny nové záchody, vyměněna okna, parkety a topení.

Naše školička je prostě naše. A na nás všech záleží, aby byla i ve svém věku pěkná a abychom do ní všichni rádi chodili.

Takže, naše milá školičko: „Všechno nejlepší!“

Také 1. C si připomněla 100. výročí budovy naší školičky a přeje jí stále usměvavé a spokojené žáčky, dobrou střechu, aby jí napadala omítka, aby do ní neuhodil blesk, nevzalo ji třeba tornádo, aby do ní chodily zdravé děti a spokojené paní učitelky a vychovatelky, zkrátka - aby jeho okna svítila ještě dlouho radostí... To přejí žáci z 1. C!

Děti ze 3. A přejí školičce: „Ať jsi tu s námi ještě dlouho, školičko, máme tě rádi!“

Co se nám líbí:

Hezké třídy, nástěnky, hodné paní učitelky a vychovatelky, hry, tabule, nábytek, nové kliky na WC, že nemusíme psát pírky, jako se psalo dříve..….

Nelíbí se nám: zlobivé děti, které křičí o přestávce…

Děti ze 3. B psaly přáníčka, malovaly školu, nosily staré věci, učebnice a fotografie a nakonec složily pěknou básničku "Školičko má milá"

Ať jsi vždy tak krásná,

plná dětí, šťastná!

Přejeme ti hodné děti,

uklízečce málo smetí.

Aby děti nezlobily

a hodně se naučily.

Přesto, že jsi sto let stará,

mám tě pořád hodně ráda.

Také třída 4. C přeje školičce pomocí veršů:

Naše milá školičko,

nebuď tu jen kratičko.

Dalších 100 let chceme tě mít,

nebudeš mít od dětí nikdy klid.

Všichni tě moc rádi máme

a do tebe s úsměvem chodíváme.

Přejeme ti vše nejlepší

a s námi šikulkami i rošťáky chvíle nejhezčí.