leden 2022 - Hustopečská laťka

Ve čtvrtek 27.1.2022 se v hustopečské hale konal atletický závod ve skoku vysokém Hustopečská laťka – přebor města Hustopeče. Kvůli covidovým opatřením se závodu nemohli účastnit diváci, kteří by, jak již tomu bývá zvykem na této akci, udělali výbornou atmosféru.

V kategorii mladších žákyň se nejlépe umístila Vendula Seďová na výborném 2.místě výkonem 123 cm. Na 4.místě se výkonem 120 cm umístila Adéla Šebestová.

Následovala kategorie mladších žáků, kde se na děleném 3.místě umístil Matias Kolegár výkonem 125 cm. V této kategorii se ještě účastnil Viktor Stehlík a Adam Babáček.

V kategorii starších žákyň excelovala Nikola Seďová, která přeskočila laťku ve výšce 153 cm a zajistila si tak prvenství. Bramborovou medaili si vyskákala Amélie Pekaříková, která se zapsala výkonem 135 cm. V závodě se z naší školy ještě účastnily Romana Stehlíková a Amálie Korábová.

Obdivuhodný výkon předvedli naši žáci v kategorii starších žáků, kde se na děleném druhém místě umístili hned dva žáci Komendy. Petr Matulka a Adam Gloc překonali laťku ve výšce 145 cm. Na výšce 130 cm skončil závod pro Adama Paštiku a Tobiáše Hradila. David Huňař skončil na 125 cm.

Hned 4 žáci startovali v kategorii dorostenců. Tomáši Lovasovi se bohužel nepodařila skočit základní výška, David Mareš přeskočil laťku ve výšce 140 cm. Na stupně vítězů se dostali dva žáci. Na třetím místě výkonem 145 cm se umístil Vojtěch Halm a první místo získal výborným výkonem 150 cm Markus Kolegár.

Všem žákům patří velká pochvala za výkony, které předvedli a věříme, že těm nejlepším se bude dařit i příští týden na velkém atletickém mítinku Hustopečské skákání 2022.