Legoden 1 - 2.B - říjen 2018

Tak se děti z 2. B dočkaly. Sbírání žolíků (chlubítek) se vyplatilo a třída dosáhla v celoroční třídní hře první mety – LEGODEN 1.

Celý den byl ve znamení lega-dupla. Povinné úkoly byly z češtiny i matematiky. Obrazovou představivost a orientaci ve čtvercové síti si děti procvičily při práci s mozaikou, kterou po sestavení překreslily jako architekti do plánku.

Po splnění povinné části se mohli všichni pustit do dobrovolných úkolů – skládání puzzle, řazení příkladů k výsledkům, vymýšlení slovního fotbalu nebo stavění z lega-dupla. Na výběr bylo sestrojení káče nebo hokejisty podle návodu. U káči si také navrhli vlastní terč, kdy sledovali hru barev, u hokejisty si vyzkoušeli přesnost a délku střelby. Závěrečné „postav si, co chceš“ už bylo jen odměnou za dobře odvedenou práci.

Už se těšíme na LEGODEN 2

Seznam alb