LITTLE RED RIDING HOOD ANEB ČERVENÁ KARKULKA TROCHU JINAK

V pondělí 21. prosince připravilo Divadelní centrum ze Zlína  pro  žáky  3. – 5. ročníků netradiční divadelní představení. Nám všem dobře známou pohádku proložili angličtinou, a to jak mluvenou, tak i zpívanou. Nejen děti, ale i paní učitelky měly obavu, jak se bude na pohádku v angličtině koukat. Herci nás však všechny mile překvapili. Nenastoupili hned s řádnou angličtinou, ale v úvodu nás příjemně a vtipně naladili česky, poté si připravili půdu několika anglickými slovíčky a frázemi, které souběžně převáděli do češtiny.  Samotná pohádka spolu s doprovodnými písničkami pak byla pro děti velmi zajímavou lekcí angličtiny. Ale ani během  příběhu herci neutíkali od češtiny a dětem tak děj příjemně ubíhal. Velkou výhodou byly i materiály, které nám společnost zaslala před představením. Paní učitelky si s dětmi mohly poslechnout písničky, které v pohádce zazněly a projít i přiložené pracovní listy, zaměřené na užitou slovní zásobu. Představení mělo vysokou úroveň a děti odcházely spokojené, vysmáté a snad i o nějaké to slovíčko bohatší. Především si ale poslechly angličtinu jinak než ve škole v lavicích a spojily si ji více s reálným životem.