Máme zlato!

Zatímco v New Yorku ještě nebylo rozhodnuto o světové jedničce mezi šachisty Carlsenem a Karjakinem, v Břeclavi 29. 11. 2016 už vědí, že nejlepší šachisté v kategorii do 5. třídy jsou z A týmu Základní školy Komenského. Šimon Šebesta, Martin Rada, Daniel Dufek a Jeroným Kamenský zvítězili s 4,5 bodovým náskokem nad 11 dalšími týmy. Každý hrál 7 partií s nastaveným časem na 2x15 minut. Za vítězství získá hráč 1 bod, maximum pro družstvo je 7x4 = 28 bodů, naši borci skončili s 24 body. Zúčastnil se i tým B, který měl jenom 3 hráče, proto jsme si museli vypůjčit jednoho náhradníka z B týmu Lanžhot, Zbyňka Petrlu. Děkujeme za pomoc. Naši hráči Jan Šamalík, Jakub Vykydal a Oliver Kolek podali dobrý výkon. V bratrovražedném posledním kole hrálo naše A proti našemu B, které tak nemělo šanci získat body a umístilo se na 7. místě celkového pořadí, ale jako druhé v B týmech.

Našim šachistům přejeme, aby se systematickou přípravou doma i v kroužku, který vede trenér pan Luboš Kuchyňka, dokázali úspěšně připravit na těžké partie v lednovém krajském kole Přeboru škol v šachu.

Petr Kamenský

Fotografie jsou zveřejněné v naší fotogalerii.