MS Office - pro žáky zdarma

Všichni žáci naší školy mohou využít bezplatné licence produktu MS office 365.

Postup využití školní licence a instalace k domácímu použití pro žáka ZŠ KOMENSKÉHO:

Na internetové stránce Office 365 přihlášení:

www.office.com

se žák přihlásí jménem, které má ve škole přiděleno (obvykle jej získá při první návštěvě učebny Informatiky).

Většinou je to jen příjmení, Pokud již ve škole byl žák se shodným příjmením v systému zaveden, následný "jmenovec" se rozliší navíc prvním písmenkem  svého křestního jména (bez diakritiky)

např.:

Jan Vokoun se ve škole přihlásí: j.vokoun

Na webu se přihlásí j.vokoun@zshuskom.cz

Pavel Vokoun se ve škole přihlásí: p.vokoun

Na webu se přihlásí p.vokoun@zshuskom.cz

V případě jednoho příjmení ve škole např. Otto Wichterle:

wichterle@zshuskom.cz.

Heslo zadá stejné, jako má přiděleno ve škole a může pracovat online, heslo si musí žák pamatovat, učitel ho nezná.

Je možné si Word, Excel, PowerPoint, Outlook…atd. stáhnout přímo do PC a využívat balíček Office bez internetového připojení na svém zařízení.

Licence je platná po dobu školní docházky na ZŠ Komenského.

Použítí SW je možné na několika zařízeních souběžně - funguje v PC, notebooku, tabletu i chytrém telefonu.

V případě potíží s využíváním licence kontaktujte:

reditel@zshuskom.cz