Na 1. stupni chodil Mikuláš

…a ne jeden Mikuláš, ale hned dva Mikuláši. A jak to tak bývá, nechodili sami, ale měli s sebou i čerty a anděly. Stalo se tak o něco dříve, než velí kalendář, ale co dělat, když v sobotu by do školy nikdo nešel! A tak se nadělovalo už v pátek. Mikuláš přesně věděl,  kdo  nejvíce  zlobil a na koho si peklo může brousit zuby. Ale díky přímluvě anděla i paní učitelky dostali hříšníci ještě jednu šanci a museli slíbit, že se polepší. Jak dlouho jim to vydrží, to opravdu jen čert ví!

Co ale víme, jsou jména dětí, které pro své mladší spolužáky návštěvu Mikuláše zajistily. Měli připravené nejen pěkné kostýmy, ale své role i skvěle zahráli. Téměř tříhodinové úřadování bylo dosti náročné a v žádném případě nešlo jen o nějaké „ulití se z vyučování“.

Jsou to žáci z VIII. B:

Michaela  Fojtíková,  Alexandra  Josefíková,  Kateřina  Kachyňová,  Alžběta Macková, , Kamila  Kaňová, Tomáš Cvrček a Aleš Kratochvíl.

Všechny paní učitelky z 1. stupně jim moc a moc děkují za skvělý zážitek!

Fotografie jsme uveřejnili v naší fotogalerii.