Na okresním přeboru v šachu škol jsme získali bronz

V úterý 19. listopadu ráno se autobusové nádraží v Hustopečích zaplnilo šachisty. Všichni, kteří byli nominováni trenérem hustopečských hráčů, panem Lubošem Kuchynkou, vyrazili v doprovodu vyučujících ze svých škol do Břeclavi na okresní kolo přeboru v šachu škol. Naši školu reprezentovalo družstvo pěti žáků prvního stupně. Tým tvořili ostřílení hráči Jakub Škňouřil (5.B),  Anna Romanová (4.A) a Vít Kučera (5.C), ale i začátečníci Alex Hluzák (2.A) a Patrik Halm (3.A).

Chuť umístit se na bedně byla větší než na hranolky z místního občerstvení. Z 9 týmů jsme po souboji v 8 hraných kolech obsadili 3. místo.

Partie jsme vedli i se spoluhráči ze šachového kroužku v Pavučině a porazili spřátelenou školu Nádražní. Nad vítězným týmem jsme v posledním kole ze čtyř partii zvítězili dvakrát! Díky za krásný sportovní zážitek patří všem hráčům a mravenčí práci trenéra Luboše Kuchynky.