Od 17. května 2021 budeme testovat pomocí PCR testů

17. května se odehraje další rozvolnění několika stávajících opatření v organizaci chodu základních škol, avšak povinnost pravidelně testovat žáky a zaměstnance školy (Covid19) nám zůstává i nadále. Doposud jsme tuto činnost zajišťovali pomocí výtěrových antigenních testů Singclean (odběr z přední části nosohltanu), které jsme získávali bezúplatně od státu.

Od 17. května dojde v naší škole k poměrně radikální změně. Dosavadní antigenní testy budou nahrazeny PCR testy.

Četnost testování se změní jen u 2. stupně. I tito žáci se budou testovat už jen 1x týdně. Předpokládá se ale, že s následným rozvolňováním opatření proti Covid 19 dojde u PCR testů k prodloužení termínu povinného testování z jednoho týdne na dva.

Pod dohledem učitelů se dokážou žáci otestovat sami.

Ukázka testování: https://www.facebook.com/254534981301161/videos/454797325753903 .

Testy máme zajištěny od německé společnosti Sarstedt. Jsou certifikovány a standardně používány v EU zdravotnictví. Budou vyhodnocovány v laboratorním pracovišti, nikoli ve škole, jako tomu bylo doposud.

Konkrétnější informace byly rozeslány všem zákonným zástupcům našich žáků prostřednictvím Edookitu 13. května ráno.