LEHKOATLETICKÁ OLYMPIÁDA ŠKOL hustopečského regionu

Ve čtvrtek 18. května vybraní žáci závodili na městském stadionu v lehkoatletických disciplínách v rámci Olympiády škol. Soutěže se zúčastnilo 10 škol hustopečského regionu.

V nabité konkurenci se naši žáci rozhodně neztratili a vybojovali spoustu cenných umístění jak na stupních vítězů, tak i mimo ně. Řada z nich také pokořila svá osobní maxima. Mezi nejúspěšnější závodníky se zařadil Vít Krůza z 8.A, který vybojoval 1. místo v běhu na 60 m v kategorii starších žáků a zlatou medaili si vyskákal i ve skoku dalekém.

Ve vrhu koulí ovládli naši mladší žáci obě kategorie, a to výkonem 9,50 m Anna Šlancarová ze 7.B mezi dívkami a chlapcům dominoval Jan Zástěra ze 7.A. Mladší žákyně Vendula Seďová ze 7.D a Barbora Klobásová z 6.B si doběhly pro 1. a 2. příčku v běhu na 800 m. Za zmínku stojí i bezkonkurenční výkon Amélie Pekaříkové z 9.A v kategorii dorostenek ve skoku dalekém, která výkonem 5,28 m nedala ostatním závodnicím žádnou šanci, dokonce předčila i dorostence.

Mezi další závodníky, kteří si mohli pověsit na krk některou z medailí, patřili: Niklas Kolegár (běh na 60 m), Adam Babáček a Stanislav Sedláček (běh na 800m), David Surka (skok vysoký), José Armando Růžička (skok daleký), Denisa Malhocká (vrh koulí) a Markéta Židková (hod kriketovým míčkem).

Kromě všech medailí náš dorostenecký mix ve složení Krůza, Meneghin, Pekaříková a Malhocká ve štafetě na 4 x 100 m vybojoval pohár pro vítěze.

Všem závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.