Památník Bible kralické

Žáci devátého ročníku podnikli se svými vyučujímí českého jazyka literárně - dějepisnou exkurzi
do Památníku Boble kralické.

Po příjezdu jsme byli rozděleni do dvou skupin a ujaly se nás paní průvodkyně. Třída IX. A se vydala do suterénu památníku, kde jsme si po výkladu prohlédli výstavu, která je věnována J. A. Komenskému a lidem jemu blízkým.
Poté jsme se vydali do kostela sv. Martina. Tento vesnický kostel stojí na místě románského předchůdce. Uvnitř nás zaujaly malby s citáty z Písma a náhrobní kámen Jindřicha Kralického
z Kralic. Před kostelem je umístěn pomník Bibli kralické.
Naše další kroky vedly k pozůstatkům středověké tvrze, sídla tajné bratrské tiskárny
V další části naší prohlídky uvnitř Památníku jsme zhlédli expozici věnovanou historii tiskárny, viděli jsme slavnou Bibli kralickou, symbol spisovného jazyka v období národního obrození.

Z postřehů žáků IX. A