Partnerské shledání - Polsko

Šestá, tedy poslední mobilita projektu Erasmus+ Active kids for a better future je za námi. Kolegyně z polského vévodství Bialystock nám ukázaly nejen krásy svého města. Naše dvacetičlenná skupina se vydala na  kouzelné místo Supraśl, kde se nachází starý klášter, muzeum ikon a muzeum papíru.  V dalších dnech jsme nevynechali vyhlášený Bělověžský národní park se zubry, losy, jeleny, vlky a drobnou zvířenou. Stejně jako NP, i skanzen Podlesí nás okouzlil svojí atmosférou. Nevychutnávali jsme jen krásy přírody, ale i barevnost místního folkloru.

Silnou stopu v nás zanechal Sybir Memorial Museum, věnovaný lidem, kteří byli během posledních tří století deportováni na Sibiř.

Navštívili jsme místní charitu i organizaci podporující osoby s handicapem. Zabývali jsme se otázkou bezodpadového hospodaření. A to i v kuchyni. Snad brzy vyzkoušíme jeden z osvědčených receptů polských žáků.

Při návštěvě školy jsme nasbírali spousty nápadů na další aktivity, výzdobu školy a možné metody práce. V Polsku jsme se cítili jako doma. O to smutnější bylo loučení. I když ne na dlouho, od září budeme spolupracovat alespoň online. Takže Do widzenia, Bialystock.