Pasování prvňáčků na čtenáře

Bylo nebylo, jedno červnové úterý se prvňáčci z naší školy vydali do Písmenkového království. Cesta to nebyla nikterak dlouhá, ale byla plná napětí a očekávání, protože nikdo nevěděl, kde se království rozkládá a co jej v něm čeká. Šli a šli, až došli k místní knihovně, kterou paní knihovnice proměnily právě v ono hledané Písmenkové království.

Děti u vchodu přivítal rozpustilý Kašpárek a uvedl je do sálu, kde děti po chvíli přivítaly krále s královnou. Kašpárek děti prováděl při plnění všech tří úkolů, které pro ně král s královnou přichystali.

Nejprve děti hledaly začáteční písmeno svého jména a královskému páru se pěkně představily. Úkol druhý byl už těžší, k vylosovanému slovu musely najít ten správný obrázek. Třetím úkolem, nejtěžším, bylo přečtení dětem dosud neznámého textu. Úryvky byly vybrané ze známých pohádek. Děti text musely přečíst a pak uhodnout, ze které pohádky úryvek je. Pro někoho úkol lehce splnitelný, pro někoho velice náročný a bylo potřeba i menší nápovědy. Všichni se s tím ale úspěšně poprali a mohli být pasováni na rytíře a rytířky Písmenkového království.

Odměnou byl dětem nejen pěkně připravený program, při kterém nebyla nouze o zábavu, soutěžení i napětí, ale i dárkový balíček, který pro každého čtenáře místní knihovna připravila.