III. A- rozstříhaná báseň

Děti ze III. A se většinou na hodinu čtení těší (což těší p.uč.!). Ta středeční hodina byla trošku zvláštní, ale moooc se  im podařila. Rozdělily se do skupin a dostaly neobvyklý úkol. Z rozstříhaných dvanácti veršů měly poskládat báseň. Té potom vymyslet vhodný název a popsat, jaké pocity měly při jejím čtení, jakou barvu či prostředí by jí přiřadily a vše doplnit ilustrací. Na závěr si vzájemně své poskládané básně přednesly, p. uč. jim zarecitovala originální text a věřte či ne, jedna skupinka složila báseň naprosto shodně.

Všechny děti pracovaly bezvadně, každá báseň zněla jinak a přitom tak hezky. Není tedy divu, že si vysloužily od p. uč. velkou pochvalu a jedničku.

Jak se jim dařilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

děti ze III. A a jejich p. učitelka