Recitátorky naší školy znovu vítězily

Letos opět naše škola přijala pozvání na 7. ročník dramatické a recitační soutěže „O boleradický džbánek“ s tématem: „Pohádkový svět.“

Celkem sedm šikovných dívek se zodpovědně a nadšeně začalo chystat na sólovou či skupinovou recitaci. Vybíraly texty, chystaly rekvizity, trénovaly.

Jejich píle se vyplatila!

Leontýnka Polčáková ( vítězka krajského kola recitace) i s novým textem Čarodějnice porotu oslnila a získala krásné 1. místo v 1. kategorii.

Stelinka Otřísalová (hvězda recitačních přehlídek) recitovala tak, že lépe už by to ani nešlo. Pobavila svým textem O pejskovi a kočičce a stala se také vítězkou ve své 2. kategorii.

Natálie Grégrová si na soutěž připravila text „Nebojsa.“ Text J. Žáčka je velmi náročný na ztvárnění, text vypráví o hledání a nalézání , o strachu, který máme o své mámy. Počáteční obavy, zda žákyně 5. třídy pochopí hloubku myšlenky textu, se ukázaly liché. Natálka svým přesvědčivým projevem právem získala obrovský potlesk a vítězství ve 3. kategorii.

V této kategorii recitovala také Zuzana Halmová. Pohádku o Kalevově svatbě přednesla velmi pěkně, mezi trojici nejlepších se však nedostala.

V poslední kategorii-recitace skupin si Ema Ebachová, Jolana Klobásová, Nicoll Vetrová a Natálie Grégrová připravily text: Jak si kočky koupily televizor.

Moc se jim povedl a ve své kategorii obdržely 2. místo.

Tři první, jedno druhé místo. Celý den byl zamračený, pršelo. Děvčata se však usmívala, jim totiž pršelo štěstí!

Velká gratulace. Je radost s vámi pracovat. Děkuji jménem svým i jménem naší školy, kterou jste opět vzorně reprezentovaly.

Mgr. Věra Pešáková