Školní výlet V. C do Prahy

12. května jsme jeli do Prahy na školní výlet. Byly tam s námi paní učitelky M. Šardická,I. Kahounová a J. Valoušková. Cestovali jsme společně s pátou B, ale v Praze se každá třída vydala po vlastní trase.

Nejdříve jsme nastoupili do metra, jeli jsme trasou C, přestoupili na A. Ze stanice Hradčanská jsme vystoupali k Letohrádku královny Anny, známém jako Belveder. V Královské zahradě jsme se zastavili u zpívající fontány, prošli nad Jelením příkopem na Pražský hrad. Prohlédli jsme si katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, pokračovali jsme do Zlaté uličky a ještě jsme stihli polední střídání stráží. Z Hradčanského náměstí se nám nabídl nádherný pohled na Prahu. Pokračovali jsme na Petřín, kde jsme vyšli na rozhlednu a pořádně se nasmáli v zrcadlovém bludišti a obludáriu. Začalo trochu pršet, tak jsme si cestu dolů zkrátili jízdou pozemní lanovkou. Z rušné ulice jsme odbočili do parku na Malé Straně, zastavili se u vily Jana Wericha a na Čertovce. Na náměstí pod Karlovým mostem si paní učitelky pročítaly panely s údaji o Karlu IV. a my jsme volné chvíle využili k nákupu trdelníků a pěkně jsme si zamlsali. Potom jsme prošli Karlův most, v Karlově ulici jsme přeměřili nejužší pražský dům a dostali se na Staroměstské náměstí.Tady už jsme byli hodně unavení, a tak místo prohlídky náměstí jsme se usadili na lavičkách. Po zhlédnutí orloje jsme přešli na Václavské náměstí. Na Můstku nás pobavil "stříbrný muž" - živá socha. U sochy svatého Václava jsme už sotva stáli na nohou, ale ještě jsme ji zvládli obejít, přečíst nápis a pojmenovat další světce.

A pak už hurá do metra a zpět do stanice Vyšehrad, kde na nás čekal autobus.

Domů jsme přijeli unavení, ale spokojení. V Praze se nám líbilo, hodně jsme viděli, ale bude to chtít ještě další návštěvu!

V hodině slohu napsali žáci V.C, z jejich prací sestavila I.Kahounová