Ukončení mezinárodního projektu European Christmas: cards and traditions' exchange

Šlus, Ende, Finito. Minulý týden přinesla La Befana vánoční dárky dětem v Itálii, takže je na čase projekt European Christmas: cards and traditions' exchange uzavřít.
Projektu se účastnilo přes dvacet škol ze čtrnácti zemí, společně jsme se dozvídali o našich tradicích a zvycích.
Děti vytvořily nápaditá přáníčka, naučily se anglicky popřát Veselé Vánoce, napsaly pozdrav na přání a s malou, ale milou vánoční drobností rozeslaly obálky do všech koutů Evropy.
Chvíle mezi čekáním, až se i u nás ve třídě objeví paní doručovatelka s obálkami od partnerů, jsme si zkrátili nazpíváním koledy Jingle bells či prostudováním pozdravů a tradic z ostatních zemí. Již například víme, že ne všechny děti dostávají dárky na Šťedrý den, ne všude je nosí Santa Claus a někde děti "Ježíškovi" chystají pamlsky na posilněnou.

Přání došla nakonec všechna a byla opravdu rozmanitá. Každý si jedno odnesl na památku domů.