Vánoční daltonská výuka

Téma Vánoc mají všechny děti moc rády, a proto jsme si ho s dětmi z 1. D vybraii pro první daltonskou výuku. Děti se nejdříve seznámily s tím, co to dalton je a řekli jsme si základní pravidla, která se budeme učit dodržovat.

Pro děti byly nejdříve nachystané povinné úkoly, které si mohly vypracovávat v libovolném pořadí, radit si s kamarády a pracovat kdekoliv ve třídě. Při nich se seznámily s tradicemi Vánoc a musely počítat, číst, psát, malovat, vyrábět svícínek. Potom přišly na řadu volitelné úkoly, které si samy vybíraly podle toho, co je baví, co mají rády. Za všechny úkoly děti dostávaly body, které jsme si společně spočítali a řekli jsme si, jak se nám práce povedla.
Dětem se tak trochu jiná výuka líbila a už se moc těšily, jak si rozbalíme ve třídě dárečky, které na nás už pod stromečkem čekaly.

M. Tomečková, třídní učitelka