VELKÁ MORAVA A V.B – část I.

Letos se naše třída V. B přihlásila do dějepisné olympiády pořádané Slovanským hradištěm v Mikulčicích. Olympiáda je zaměřená na dějiny Velké Moravy.

Naši třídu historie baví, to jsme ostatně dokázali minulý školní rok, kdy jsme si vlastivědné učivo ozvláštnili několika projekty spojenými s historií – hrady z krabic a jejich pověsti, kašírované královské koruny, návštěva Archeoskanzenu Modrá u Velehradu.

Na olympiádu se chceme důkladně připravit, bereme to zodpovědně. Jako každý správný trénink, i ten náš bude několikafázový. V první fázi jsme se zaměřili na informace získané z encyklopedií a dokumentů. Každá skupina vypracovala podle svých představ a materiálů plakát o historii Velké Moravy, který pak prezentovala svým spolužákům. Na každém plakátu se vždy našla zajímavost, informace, kterou nikdo jiný nepoužil. Důkaz, že škála informací je široká a každý dává důraz na něco jiného.

Druhou fází bude návštěva hradiště v Mikulčicích, kde máme na pátek přichystaný program. Jak to dopadlo, to bude součást našeho příštího povídání.

Za žáky V. B

Mgr. Daniela Josefíková