Vítězství v 1. kole školské futsalové ligy

Dne 23. 11. 2022 se v městské sportovní hale v Hustopečích konalo 1. kolo školské futsalové ligy žáků 6. a 7. ročníku, kterého se zúčastnili i naši kluci.

Do turnaje nakonec zasáhly 4 základní školy, reprezentanti ze ZŠ Kvasice nedorazili.

V prvním zápase proti ZŠ Kobylí si naši svěřenci vedli na výbornou a zvítězili 6:0.

Dalším soupeřem byla ZŠ Slovácká Břeclav, zápas byl již vyrovnanější, ale naši borci ukázali svoji kvalitu a zvítězili 5:0.

Do třetího zápasu proti CZŠ Veselí nad Moravou jsme vstoupili laxně, hráči se již zřejmě viděli na republikovém finále, když už zdolali předchozí dva soupeře. Velmi nám pomohlo vyloučení našeho brankáře Lucase Žišky, který viděl červenou kartu po faulu na soupeřova hráče mimo pokutové území. Museli jsme tedy hrát dvě minuty jen ve třech a do brány zaskočil hráč Matěj Sedláček. V oslabení se podařilo vstřelit dvě branky, své technické dovednosti ukázal Simon Vlk, který zařídil gólem a asistencí náskok o 3 branky. Utkání jsme dovedli do vítězného konce a výsledkem 6:0 jsme se stali vítězi 1. kola turnaje školní futsalové ligy.

Vítězstvím jsme se kvalifikovali do finále divize mezi 4 nejlepší školy v Jihomoravském kraji.

Chválíme všechny naše hráče za předvedené výkony a gratulujeme k postupu!

Naši reprezentanti:

Lucas Žiška, Matěj Sedláček, Tobias Béreš, Tobiáš Richter, Daniel Tomeška, Viktor Stehlík, Tobiáš a Simon Vlkovi