Výsledky okresního kola ve šplhu na tyči.

Okresní kolo ve šplhu se letos konalo tradičně na ZŠ Slovácká v Břeclavi. A sportovci z Komendy se ve velké konkurenci rozhodně neztratili.

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích pro každý stupeň. Síly mezi sebou tedy změřili žáci 1.-3. ročníku, 4.-5. ročníku, 6.-7. ročníku a 8.-9. ročníku.

V nejmladší kategorii podala vynikající výkon Denisa Dohnálková z 2.B a časem 7,10 s si vybojovala 2. místo. Těsně pod stupni vítězů zůstala Týna Škarpová ze 3.B, i když i její čas 7,14 s byl výborný.

Další medaili přidala Elisabeth Sigmundová, která si ve 2. kategorii došplhala pro bronz v čase 6,00 s. A kousek od stupňů vítězů to měla i Liliana Birkenfeld. Její čas 6,29 s stačil na pěkné 5. místo.

Ve velké konkurenci se v 2. kategorii mezi kluky prosadil Adam Bohutínský, který získal 3. místo výborným časem 4,83 s.

Děvčata z 6. a 7. tříd v konkurenci dalších závodnic na nejlepší pozice nestačila, stejně jako chlapci z 8. tříd, kteří se museli sklonit před úžasnými výkony vítězů. Nicméně ani 2. stupeň neodjel z Břeclavi naprázdno. Medaile si nakonec na krk pověsily žákyně třídy 9.A. Obdivuhodným časem 3,48 s si zlato zajistila Adéla Rylová a v čase 3,86 s dohmátla pro stříbro Amélie Pekaříková.

Všem sportovcům gratulujeme k výborným výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.