ŽÁCI IV. B U PRAMENE ŠTINKOVKY

V úterý 5. dubna jsme se vydali k prameni našeho místního veletoku, k prameni Štinkovky. Abychom se náhodou cestou neztratili, poprosili jsme paní učitelku Frankovou, jestli by nás doprovodila. Paní učitelka se k nám ráda přidala, a nachystala pro nás spolu s několika žáky 8. B jedno velké překvapení. Učí u nás totiž přírodovědu, a tak byla vycházka obohacena o přírodovědné bádání. Žáci 8. B si nás u prvního rybníka po skupinkách vzali a obcházeli s námi připravená stanoviště. Zjišťovali jsme, jak dlouhý a široký je rybník, určovali světové strany, hledali a určovali rostliny a bezobratlé živočichy, zkoumali vodu.

Po bádání u prvního rybníka jsme se vydali k onomu tajemnému prameni. Prošli jsme kolem druhého rybníka a šli dál a dál a dál….. Onen pramen nebyla žádná lesní studánka, ale spíše taková tůňka, ze které potůčkem vytékala kupodivu vcelku čistá voda. To se nedá s vodou, kterou  vidíme v Hustopečích,  srovnat. Cesta zpět byla úmorná. Sluníčko pálilo, nohy bolely, ale zvládli jsme to!

Jsme rádi, že  jsme cestu nevzdali a k cíli došli. Také jsme moc a moc rádi, že se osmáci ukázali jako super kamarádi, kteří se nad nás nijak nepovyšovali a vše s námi v klidu zvládlli. Děkujeme a doufáme, že si ještě někdy takovýto společný výlet naplánujeme !

No, tedy trošku kratší by to, paní učitelky, přeci jen mohlo být