Základní informace k zahájení školního roku 2018/2019 - ZŠ, ŠD, ŠJ

INFO

PONDĚLÍ 3. září 2018 – zahájení školního roku

1. Žáci prvních tříd společně se svým doprovodem nasměřují své první školní kroky nejdříve do školní jídelny. Zde v 8,00 hod. proběhne jejich slavnostní uvítání. Všichni žáci starší přijdou už do svých tříd, kde na ně už budou čekat jejich třídní učitelé. Rozmístění tříd do jednotlivých budov je na www.zshuskom.cz. Tento seznam v tištěné formě je také umístěn na všech hlavních vstupech do školy.
  • v souladu s evropskou směrnicí o GDPR nelze již nyní veřejně vyvěsit seznamy žáků ve spojitosti s jejich třídou. Tyto seznamy budou uveřejněny u školních vchodů až 3. září.
  1. První školní den si aktovky přinesou pouze žáci 1. tříd. Všichni ostatní si aktovky a přezůvky přinesou až druhý školní den, tj. v úterý 5. 9. 2018.
  1. Sešity a ostatní základní učební pomůcky (mimo psací potřeby) obdrží žáci ve škole během prvních vyučovacích dnů. Tyto pomůcky pořídila škola a rodiče provedou následnou úhradu dle pokynů třídních učitelů.
  1. Vyučování bude ukončeno během první vyučovací hodiny, nejpozději v 8,45 hod. Školní družina (ŠD) pro žáky 1. stupně zahájí tento den činnost již v 8,45 hod, a to ve žluté budově na rohu ulic Komenského a Tábory. Provoz bude zabezpečen až do 16,30 hod.
  • Školní klub (ŠK) pro žáky 2.stupně bude v provozu od 8,45 do 16,30 hod. (v hlavní budově na ul. Komenského).

ÚTERÝ 4. ZÁŘÍ

1. Vyučování bude zahájeno v 8,00 hod. a ukončeno ve třídách:

- 1. třída – v 10,40 hod. – platí pro celý první týden, tj. do Pá 7. září

- v čase od 10,40 do 11,35 hod. se o všechny děti postarají vychovatelky ŠD, včetně těch, které do ŠD chodit nebudou

- 2. - 5. třídy ve 11,35 hod.

- 6. - 9. třídy ve 12,30 hod.

Od tohoto dne bude školní družina v provozu od 6,45 do 16,30 hod. (ve žluté budově na rohu ulic Komenského a Tábory).

- Školní klub (ŠK) pro žáky 2.stupně bude v provozu od 11,35 do 16,30 hod. (v hlavní budově). V dalších dnech bude provoz ŠD a ŠK upraven dle rozvrhu vyučovacích hodin.

Žáci obdrží rozvrh hodin.

STŘEDA 5. ZÁŘÍ

1. Vyučování již bude probíhat podle rozvrhu hodin.

V době školního vyučování je škola otevřena vždy od 7,40 hod.

ŠKOLNÍ JÍDELNA

Vlastní provoz (vaření) bude zahájeno od 3. září. Noví strávníci se musí nejdříve v kanceláři školy zaregistrovat. U registrace je nutné uhradit 100 Kč za čip, který bude žákům sloužit jednak k objednávání a odběru stravy, též jej budou potřebovat ke vstupu do prostor školního areálu.

Bezprostředně po registraci je možné si stravu objednávat prostřednictvím internetu www.zshuskom.cz – rubrika školní jídelna.

Kancelář školní jídelny bude v provozu od pondělí 27. 8. 2018 (vchod z ulice Dvořákova). Tel. č. 519 363 632.

DALŠÍ  INFORMACE SDĚLÍ  ŽÁKŮM TŘÍDNÍ  UČITELÉ  BĚHEM  PRVNÍHO  A  DRUHÉHO  ŠKOLNÍHO  DNE.

Doporučujeme sledovat webové stránky školy – www.zshuskom.cz .