Den sociálních služeb

Město Hustopeče pořádalo ve středu 7. října na Dukelském náměstí akci nazvanou Den sociálních služeb. Pozvalo všechny občany města i žáky škol.
Naše třída IV. A na tuto akci zavítala.  Paní Koblihová, moderátorka pořadu, ihned děti vtáhla
do děje. Po přivítání si žáci mohli vyzkoušet brýle, které navozovaly stav drogově závislých. První odvážlivci sdělili ostatním své pocity bezradnosti, zmatení a bolesti hlavy a prohlásili, že nikdy nebudou pít či brát drogy.
Dalším úkolem bylo vyplnit dotazník. Žáci utvořili skupinky a museli obejít všechna stanoviště - stánky s nabídkami služeb a zjistit jména zúčastěných organizací a jejich činnost.  Dozvěděli se přitom mnoho věcí - kdo pomáhá starým lidem, lidem postiženým či lidem v tísni, například i jim dětem, pohladili si terapeutického pejska.
Za správné vyplnění dotazníku si děti mohly vybrat dáreček. Také si vyslechly hudební
a divadelní představení.
Myslím si, že žáci byli s celou akcí spokojeni (hlavně s dárky) a takto netradiční dopoledne si obohatili ještě o výstavu obrazů v Domě U Synků.

.

Jarmila Šebestová, tř. uč. IV. A