Jazykový a poznávací pobyt Anglie

Protože 38 žáků naší školy navštívilo jih Anglie už na jaře, tentokrát se 15 vybraných deváťáků vypravilo na sever Anglie do stotisícového města York, které se nachází v hrabství Yorkshire. První zastávkou bylo belgické historické město Bruggy, odkud jsme pluli 14 hodin lodí po Severním moři. Ráno jsme dopluli do známého přístavu Hullu, odkud už nás autobus převezl do Yorku. Tam jsme byli ubytováni v rodinách a každý den chodili do školy. Odpoledne jsme navštěvovali různé památky, např. velkolepou katedrálu, York Viking Centre, Whitby - město, odkud James Cook vyrážel na objevitelské plavby, starobylé nádraží Goathland, kde se natáčel příjezd Harryho Pottera. Celkově žáci i učitelé hodnotili kurz jako velmi zdařilý.

Mgr. Janovská

Fotografie naleznete v naší fotogalerii.