Miniolympiáda z anglického jazyka

I přes blížící se prázdniny se žáci pátých tříd vyburcovali, posbírali všechny své znalosti a odvahu a ve středu 21. června se zúčastnili soutěže „Miniolympiáda z anglického jazyka“.

V první části musí děti prokázat své znalosti v poslechovém testu. Pak následuje test z porozumění čtenému textu a závěr tvoří test gramatický.

Po absolvování testů čeká děti ta nejtěžší část, a to je konverzace na vylosované téma. Letos byla soutěž doplněna o čtení neznámého textu a jeho překlad. Porota u dětí sleduje slovní zásobu, gramatiku, výslovnost a pohotovost při zodpovídání doplňkových otázek.

O prvenství v soutěži letos bojovalo 9 dětí. Za poslední roky byla úroveň soutěžících nejvyrovnanější   a o velmi těsném pořadí, především u 2 a 3. místa, rozhodovaly nasbírané půlbody.

3. místo Klára Frídlová a Ondřej Lanžhotský

2. místo David Cetl

1. místo Filip Hnilička

Gratulace patří nejen vítězům, ale i všem, kteří se této těžké soutěže zúčastnili!