Na svatého Martina bývá husa pečená

Na svatého Martina bývá husa pečená…

Na oběd sice husu (a dokonce ani kačenu) nikdo ze třídy nejedl, ale Martinův příjezd jsme oslavili i tak. Ve skupinách si žáci přečetli legendu o tomto světci. Posléze pracovali s textem a doplňovali požadované informace. Odpočinkovou aktivitou byla křížovka a spojování pranostik patřících k dnešnímu dnu.

Po malém oddechu děti podle obrázkové osnovy převyprávěly Martinův životopis a pomohly ho vysvobodit z bludiště.

Podle hesla „po práci legraci“,  tedy alespoň v podání sboru z V. A. jsme si zazpívali Ztratila se na salaši slanina. Vrcholem dne bylo výtvarné ztvárnění Martina na koni.

A každý, kdo bude mít v sobotu dopoledne čas, se určitě rád zastaví na náměstí a podívá se na Martina, který pojede na svém bělouši.