SAMETOVÝ TÝDEN A DEN SLABIKÁŘE V 1. A

V pondělí všichni v modrém, v úterý bílí, ve středu zase v červené……,vyrábíme vlajku, vyprávíme si o sametové revoluci, zpíváme Kde domov můj, Náměšť, zdobíme třídu, na svá trika připevníme trikoloru a nedočkavě čekáme na náš slavný den „D“.

Ve čtvrtek (14.11.) dopoledne se i sluníčko zvědavě kouklo do oken třídy. Prvňáčci svátečně oblečení nedočkavě čekají na první vyučovací hodinu….Dnes jim starší spolužáci ze 6.A totiž přinesou Slabikáře!!

Dočkali se. Šesťáci pod vedením p. uč. Hájkové přišli hned po zvonění, představili svůj krátký program plný veršů o knížkách, ukázali dětem, co je leporelo, encyklopedie, atlas či pohádková knížka. Poté si malí školáci museli vysloužit čarovné zlaté klíče tím, že předvedou, jak již umí číst. Prvních devět písmenek abecedy hravě zvládli, číst slabiky byla pro ně hračka, jen v hlase se to občas zatřepalo trémou - jen to nezkazit. Zlatými klíči osvobodili zakletou princeznu Adélku a ta jim za odměnu předala Slabikáře, krásné záložky s jejich jmény (vyráběli šesťáci - také děkujeme). Od paní zástupkyně následně dostali pochvalný list.

Byla to vskutku krásná chvíle.

Paní učitelka Pešáková tímto moc děkuje šesťákům.